Başkan Biden'ın Kamala Harris'in Donald Trump'a yaklaşmasına yardımcı olmasının üç yolu

Eda

New member
Bu içeriğe erişmek için Haberler'e katılın

Ayrıca hesabınızla seçili makalelere ve diğer premium içeriklere ücretsiz erişim.

E-postanızı girip Devam'a basarak, Haberler'in Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz. Bu politikaya Finansal Teşvik Bildirimimiz de dahildir.

Geçerli bir e.

Sorun mu yaşıyorsunuz? Buraya tıklayın.

YENİArtık Haberler makalelerini dinleyebilirsiniz!

Başkan Joe Biden, kendi en büyük düşmanı olmaktan Kamala Harris'in en büyük varlığı olmaya geçti. Bunu söylüyorum çünkü üç buçuk hafta önceki beceriksiz, emin olmayan Joe Biden ve felaketle sonuçlanan başkanlık tartışmasından bu yana Çarşamba gecesi yoktu.

Elbette, Oval Ofis'te ulusa hitabında sözcükleri ve ifadeleri konusunda tökezlediği birkaç an, hatta birkaç andan fazla an vardı. Ancak çok daha önemlisi, Biden'ın Amerikalılara başarılarının kısa 10 dakikalık özetiydi. Çarşamba gecesi, partizan bir siyasi kampanyanın yokluğunda, bunlar aniden, artık sona eren Biden-for-President çabası sırasında olduğundan çok daha ilgi çekici göründü.

Bunu söylüyorum çünkü Biden'ın onayının bundan sonra artacağı her puan, şüphesiz Başkan Yardımcısı Kamala Harris'in Donald Trump'a karşı yarışında daha fazla desteğe sahip olması anlamına gelecek.

BIDEN 2024 YARIŞINDAN ÇEKİLME KARARINA İLİŞKİN AÇIKLAMADA BULUNDU, BEYAZ SARAY'DAKİ GÖREVİNİ TAMAMLAMA NİYETİNDE

Biden, kısa konuşmasında, doğrudan partizan saldırılarda bulunmadan veya tiz ve sert bir söylem kullanmadan, hem içeride hem de dışarıda liderliğini ikna edici bir şekilde savundu.

En önemlisi, Biden aday olduğu dönemde ne kendisinin ne de Demokratların dile getiremeyeceği bir temayı vurguladı: “Meşaleyi yeni bir nesle devretmek.” Başkan, Harris'i, belki de tamamen ikna edici olmasa da, en büyük sorumluluğu olan Güney sınırı ve sınırsız yasadışı göç konusunda aşılamaya çalıştı.

Başkan Joe Biden, 24 Temmuz 2024 Çarşamba günü Washington'daki Beyaz Saray'ın Oval Ofisi'nden ulusa, Demokrat Parti'den başkan adayı olarak yeniden seçilme adaylığından vazgeçme kararını anlatıyor. (Evan Vucci, AP aracılığıyla Havuz)

Benzer şekilde Biden da benim düşünceme göre birlik, istikrar ve en önemlisi demokrasi konusunda güçlü bir dava açtı.

Yine de, bu konuşmanın gelecek kampanyayı herhangi bir şekilde değiştirdiğine veya temelden değiştirdiğine inanmıyorum ve bunu ima etmek istemiyorum. Ancak Joe Biden'ın canlandırıldığını ve Başkan Yardımcısı Harris için üç önemli rol oynayabileceğini gösteriyor.

DAHA FAZLA FOX HABER FİKRİ İÇİN TIKLAYIN

Birincisi, Biden'ın iç ve dış politikasının baş savunucusu olarak. İkincisi, ulusal sahnede yeni ve açıkçası denenmemiş bir yüzün – görevdeki başkan yardımcısının – baş savunucusu olarak. Üçüncüsü, hafife alınmaması gereken, Çarşamba günkü konuşmadan sonra Donald Trump ve Cumhuriyetçilerle mücadele için büyük miktarda para toplama yeteneği canlanacak ve yeniden canlanacak.

Joe Biden Hava Kuvvetleri Bir Dover

Başkan Biden, 23 Temmuz 2024'te Delaware, Dover'daki Dover Hava Kuvvetleri Üssü'nden ayrılırken Air Force One'a biniyor. (SAUL LOEB/AFP Getty Images aracılığıyla)

Yanılmayın, Joe Biden, 10 dakikalık kısa konuşmasıyla bağışçılar arasında bir parya olmaktan tekrar muhtemel bir ünlüye dönüştü. Daha bir hafta önce partinin en zengin ve en etkili bağışçıları tarafından dışlanan başkan, şüphesiz Upper East Side'dan West Los Angeles'a kadar oturma odalarına geri dönecek ve aynı anda hem kendi yönetimi hem de umut edilen halefi için dava açacak.

FOX NEWS UYGULAMASINI ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Son olarak, başkanın konuşması Demokratlara Çarşamba gecesine kadar açıkça yoksun oldukları bir varlık sağlıyor: Parti için dava açabilecek görevdeki bir başkan. Biden şüphesiz eski Başkanlar Bill Clinton ve Barack Obama ile hem kongrede hem de kongrenin ötesinde yeni bulunan Demokrat birliğini göstermek için bir araya gelecek. Harris şimdi hem kendi başına hem de başkan yardımcısı seçimiyle birlikte bu kongrede liderlik etmeyi umduğu Amerika'ya dair kendi vizyonunu ortaya koyma fırsatına sahip.

Anketlerin dar bir farkla gösterdiği gibi, Donald Trump'ı 2024 seçimlerinde hala önde giden aday olarak görüyorum. Ancak yeni ikna edici Joe Biden, birleşik bir Demokrat Parti ve onun adına savunuculuk yapacak üç başkanla Kamala Harris'in bu seçimi kazanma şansı, birkaç gün önce herkesin düşündüğünden çok daha yüksek.

DOUG SCHOEN'DAN DAHA FAZLASINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN